Ratujmy osiołka! - Osiołek Wroniecki
Ratujmy osiołka!

W imieniu Społecznego Komitetu Upamiętnienia Wronieckiego Osiołka, zwracamy się z prośbą: RATUJMY OSIOŁKA!

Rzeźba historycznego osiołka z wózkiem, wykonana w odlewie z brązu, stoi już na wronieckim Rynku od 8 maja i wzbudza sympatyczne zainteresowanie, szczególnie dzieci. Legendarny osiołek został dostrzeżony przez media krajowe, a społeczna inicjatywa jego upamiętnienia bardzo pozytywnie oceniona. Znany kompozytor i wokalista, Jan Hyjek, urzeczony historią Osiołka napisał i śpiewa wspaniałą „Balladę o wronieckim osiołku”. Osiołek stał się atrakcją naszego miasta, ale czy go ocalimy? Rzeźba może zostać zdemontowana!

osioł

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koszt wykonania i zainstalowania rzeźby wyniósł 69.200,00 złotych. Sfinansowanie całego przedsięwzięcia spoczywa na Społecznym Komitecie i  oparte jest na publicznej zbiórce pieniędzy. Niestety, choć osiołek już od 8 maja2016r.„żyje”na wronieckim Rynku, to wykonawcy rzeźby jesteśmy jeszcze dłużni ok. 12 tys. złotych. Tyle jeszcze pieniędzy musimy zebrać, aby Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej, które jest prawnym liderem Społecznego Komitetu i podpisało umowę z wykonawcą-cenionym artystą, Robertem Sobocińskim –mogło wywiązać się z zobowiązania. Stąd nasza prośba o wsparcie, kierowana do ludzi wrażliwych, którzy doceniają nasze społeczne działania a Osiołka przyjęli z sympatią.

Drodzy Państwo, w tej sprawie możemy liczyć przede wszystkim na wsparcie prawdziwych Wronczan, lokalnych patriotów naszej małej ojczyzny –Ziemi Wronieckiej. Bo jak nie My, to kto? Za pomoc serdecznie dziękujemy a naszą wdzięczność wyrazimy ujmując Szanownego Darczyńcę na portalu internetowym www.osiolek.wronieckibazar.pl i w przygotowywanej publikacji – „Powrót historycznego osiołka na wroniecki Rynek”.

Oto nr naszego konta –wydzielonego dla zbiórki pieniędzy na Osiołka:

15 8961 0002 0000 0000 1108 0003 BS Wronki